خبری و سرگرمی

ساخت نمازخانه در فرودگاه ژاپن! + عکس

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶

ساخت نمازخانه در فرودگاه ژاپن! + عکس

دسته بندی : نیازجو تاریخ : پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶

کد خبر: ۴۰۵۴۲

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ – ۱۵:۳۰

افزایش سرمایه گذاران و توریست های مسلمان در ژاپن، مقامات این کشور را بر آن داشته هست تا شرایط مناسب تری را برای مسلمانان در این کشور به وجود بیاورند. از جمله این اقدامات می توان ساخت نمازخانه در فرودگاه ها و همچنین تهیه غذای حلال برای مسلمانان اشاره کرد.


با توجه به افزایش سرمایه گذاران و توریست های مسلمان در ژاپن،مقامات این کشور در حال برنامه ریزی برای ساخت تسهیلاتی هستند که شرایط مناسب تری را برای مسلمانان در این کشور به وجود بیاورند.


 


از جمله این اقدامات می توان ساخت نمازخانه در فرودگاه ها و همچنین تهیه غذای حلال برای مسلمانان اشاره کرد.


یکی از مقامات روابط عمومی در فرودگاه «ناریتا» در این باره می گوید:ما به دنبال به وجود آوردن شرایطی مناسب برای مسلمانان در فرودگاه ها به ویژه در شرایط نزدیک به بازی های المپیک هستیم.انتظار میرود که بازی های المپیک در تابستان ۲۰۲۰ میلیون ها بازدید کننده را از سراسر جهان به ژاپن جذا کند و این به وِیژه در مورد کشورهای اسلامی مثل مالزی،اندونزی و آسیای جنوب شرقی،نمود بیشتری دارد. ساخت نمازخانه و وضوخانه در فرودگاه های ژاپن تا ماه ژانویه تکمیل خواهد شد.


اسلام برای نخستین بار در سال ۱۹۲۰ وارد ژاپن شد هنگامی که مسلمانان ترک از اتحاد جماهیر شوروی به عنوان مهاجر وارد این کشور شدند.


تا سال ۱۹۳۰ حدود یک هزار مسلمان در ژاپن زندگی می کردند و این تعداد امروز به ۱۲۰ هزار نفر رسیده هست.


 


 


 


 شبستان